icon-post

Zakładanie trawników Małopolskie

Chyba każdy, kto jest posiadaczem kawałka ziemi, lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Poranna kawa lepiej smakuje, gdy ma się widok na cieszącą oczy zieleń, a rodzinne grillowanie daje więcej radości, gdy dzieci mogą bawić się na bujnym trawniku. Jeśli więc marzy się Państwu piękny i zdrowy dywan w ogrodzie, chętnie pomożemy go założyć.

Zakładanie trawników w województwie małopolskim

Przed rozpoczęciem prac w Krakowie i jego okolicach chcemy poznać Państwa oczekiwania, a także rodzaj działki, jej położenie i stan gleby. Jest to istotny etap, gdyż ma on przełożenie na stan darni, która wyrośnie na danym terenie. Dzięki tym przygotowaniom jesteśmy w stanie pomóc przy wyborze odpowiedniego gatunku roślinności, który sprawdzi się np. w wilgotnych i zacienionych ogrodach lub w suchych i nasłonecznionych. Fachowo doradzamy także jaki będzie najlepszy rodzaj murawy, gdy działka jest intensywnie eksploatowana, np. przez bawiące się dzieci lub czworonożnych pupilów. Bierzemy pod uwagę wiele okoliczności, aby trawa, była:

  • jednolita,
  • gładka,
  • zdrowa,
  • intensywnie zielona.

Jak wygląda zakładanie darni w Krakowie i okolicach?

Niezależnie od tego, czy wykonujemy dla Państwa trawnik z rolki czy z siewu, pierwsze etapy jego zakładania wyglądają podobnie. Rozpoczynamy od przygotowania terenu. Dzięki temu roślinność zyskuje optymalne warunki do wzrostu i może okazale prezentować się w przyszłości. Na początku:

  • oczyszczamy glebę z chwastów, kamieni, liści itp.,
  • przekopujemy teren na odpowiednią głębokość,
  • odpowiednio odżywiamy podłoże np. dodając kompost, ziemię organiczną czy też piasek,
  • kształtujemy i wyrównujemy powierzchnię.

Po wykonaniu tych kroków przystępujemy do dalszego etapu zakładania trawnika, a mianowicie do położenia darni z rolki lub wysiewu. W zależności od wybranego rodzaju murawy albo używamy wcześniej przygotowanych nasion, albo rolek.

Nasze doświadczenie i nowoczesny sprzęt pozwalają nam wykonać te czynności efektywnie, by jak najszybciej mogli się Państwo cieszyć zieloną działką w województwie małopolskim.