icon-post

Diagnoza

Pierwszym krokiem do uzyskania pięknej, gęstej i zielonej murawy jest szczegółowe przeprowadzenie procesu, jakim jest diagnoza trawnika. Jeśli bowiem chcesz, byśmy zajęli się nim w sposób odpowiedni, musimy dobrze go poznać. Określenie tego, czego potrzeba murawie, jest konieczne do podjęcia dalszych działań, ukierunkowanych na poprawę jej wyglądu oraz jakości.

„Diagnoza trawnika” dla osób niezaznajomionych z tematem może brzmieć nieco „medycznie”. To jednak dobre skojarzenie. Murawę i glebę mogą dotykać bowiem rozmaite choroby, wywoływane głównie przez grzyby. Tak jak w medycynie, by się z nimi uporać, stosuje się odpowiednie środki zwalczające i profilaktyczne. Przegląd murawy dotyczy też na przykład sprawdzenia pH gleby czy wyodrębnienia rosnących na niej gatunków źdźbeł – słowem, w jego trakcie będziemy chcieli dowiedzieć się, z czym mamy do czynienia – niezależnie czy jest to „tylko” przydomowy ogród, czy duży obszar użyteczności publicznej. Od jego rezultatów zależą zaś dalsze kroki, które podejmiemy.

Współpracę rozpoczynamy od darmowej wizyty na Twoim trawniku.

 

W czasie spotkania nasz przedstawiciel:

  • zdiagnozuje dokładny stan murawy,
  • określi rodzaj gleby,
  • rozpozna rodzaj przeważających gatunków traw,
  • sprawdzi występowanie chorób,
  • wyodrębni chwasty jedno i dwuliścienne,
  • przeprowadzi badanie ph gleby.

 

Na podstawie zebranych informacji zaproponujemy najlepszy pakiet zabiegów, dzięki którym Twoja murawa będzie gęsta i intensywnie zielona. Wspólnie stworzymy też plan pielęgnacji.