icon-post

Plan pielęgnacji

Nie da się osiągnąć zadowalających efektów bez wdrożenia przemyślanych rozwiązań. Jeśli chcesz się cieszyć okazałą i zadbaną murawą, do jej potrzeb należy dobrać odpowiednie środki i zabiegi. Pielęgnacja trawnika to proces całoroczny, a przeprowadzane w tym czasie prace muszą być dostosowane do pory roku, temperatury i aktualnych potrzeb gleby oraz murawy.

Plan pielęgnacji trawnika, który indywidualnie dostosujemy do klienta, będzie obejmował zarówno regularne sprawdzanie jego stanu, jak i stosowanie odpowiednich nawozów i środków ochrony roślin. Celem ich będzie natomiast ogólna poprawa kondycji źdźbeł, jak i zadbanie o ich sezonowe potrzeby. Świetne rozeznanie w branży i w dostępnych produktach, a także dostęp do nowoczesnego sprzętu pomoże nam dobrać takie rozwiązania, których efekty na pewno będą satysfakcjonujące. Nie będziesz przy tym musiał martwić się, że przegapisz termin którejś z prac – to pracownicy naszej firmy będą w pełni odpowiedzialni za wykonanie wszystkich zaplanowanych zabiegów.

Podsumowanie:

Po wykonaniu Diagnozy Twojego trawnika i określeniu jego kondycji, nasz specjalista indywidualnie dostosuje najlepszy pakiet zabiegów poprawiających lub utrzymujących Twoją murawę w idealnym stanie.

Aby zapewnić optymalną pielęgnację trawnika, przeprowadzamy kontrole i zabiegi  w czterech okresach:

Przy każdej wizycie wykonujemy szereg zabiegów, aby utrzymać idealną kondycję Twojej murawy:

  • sprawdzamy stan murawy,
  • odżywiamy trawnik używając najlepszej jakości nawozów wieloskładnikowych granulowanych – które określa się mianem średniookresowch – (działają około 2 miesięcy w zależności od warunków pogodowych) oraz nawozu dolistnego – który działa natychmiast,
  • używamy środków przeciwko chwastom,
  • aplikujemy substancje przeciw chorobom grzybowym.

 

Przy każdej wizycie nasz specjalista zawsze sprawdza czy stan murawy pozostaje w dobrej kondycji.